Güvenlik Kamerları
Satış ve Danışma Hattı: 03122500600 İngilizceTürkçe

Güvenlik Kamerları

 

Ankara Ev Bina Güvenlik Sistemleri

Evlerde binalarda sitelerde güvenlik kameraları artık birer ihtiyaç haline gelmiştir. Sobe Bilişim ve Güvenlik Sistemleri sizlerin bu ihtiyaçlarınızı en uygun fiyatlara en kaliteli şekilde karşılamak için 7*24 hizmetinizdedir. Güvenlik kameraları sektöründe liderler arasında yer alan firmamız 20 yıllık tecrübesi ile siz değerli müşterilerinin bütün istek ve taleplerini göz önünde tutarak hizmet vermektedir.

 

Güvenlik kamerası seçiminde ve montajında izlenen yollar çok önemlidir. Öncelikle sitenize binanıza mağazanıza veya evinize keşif ekibimizden bir arkadaşımız gelerek ücretsiz keşif çıkarmaktadır. Ücretsiz Keşif sonucunda hangi kameralardan kaç adet kullanılacağı ve kaç metre kablo kaç metre kanal v.b. ayrıntılı liste halinde oluşturularak size verilir. Eğer dışarıdan aynı marka ve modellerde teklif alabiliyorsanız teklif alarak karşılaştırır ve buna göre bir sonuca varabilirsiniz. Bütün bu seçim sürecinde unutmamanız gereken en önemli husus malzeme ne olursa olsun montajının kaliteli ve sorunsuz yapılmış olması gerekmektedir.

 

Güvenlik Kamerası Seçerken Neye Dikkat Etmek Gerekir ?

 

Güvenlik kamerası tercihlerimizde ilk olarak dış mekan ve iç mekan kameralar belirlenmelidir. Bununla birlikte montaj yapılacak yerlere uygun lens seçilmeli ve en iyi görüntü için doğru montaj yeri belirlenmelidir. Dış mekan kameralarda gece görüntüsü çok büyük bir önem arz etmektedir. Bunun için dış mekan kameralarda her metre için fazladan 1 veya 2 adet lens eklenerek seçim yapılmalıdır. Örneğin 30 metre'li bir alanı görmek istiyorsak en az 36 -45 led'li bir kamera tercih edilmelidir. 

 

Bu seçimlerden sonraki en önemli tercihler kamera türleri ve buna bağlı olarak alt yapıdır. Önce isterseniz alyapıları inceleyelim;

 

 Kameralar kurulum ve alt yapı açısından 3 farklı şekilde ayrılabilir;

  • İp Kameralar, Network Alt Yapısı Gerektirir.
  • Analog Kameralar, Koaksiyel Kablo ile Alt Yapı Kurulmalı.
  • Wireles Sistemler , bunlarda kablosuz kurulan alt yapılardır hem analog hem ip kameraler için kullanılabilir. Bununla ilgili lütfen aşağıdaki görselimizi inceleyin.

Güvenlik Kamerası Alt Yapıları

 

Kurulumlar da dikkat edilmesi gereken en önemli husus uzaklıklar dır. Çünkü mesafe ile birlikte kullanılan kablonun direnç (ohm) ve bakır oranı devreye girmektedir. Cat 6, Cat6A ve Cat 7 gibi kablolarda en fazla 100 metreye kadar kablo çekilebilmek de ve problemsiz veri akışı sağlana bilmektedir. Koaksiyel kablolarda ise 2+1 CCTV 100-120 metre arası çekilirken, RG6-U4 250-300 metreRG6-U6 350-400 metreye kadar görüntü verebilmektedir.Bunun dışında RG11-U6 gibi kablolarla ise 400-500 metre arası görüntü alınabilmektedir.

Güvenlik Kamerası Tercihleri

 Güvenlik kamerası tercihlerinde iyi görüntü önceliktir. Bunun için tercih ederken analog kameralarda AHD veya HD-CVI kamera tercih edilmelidir. İp Kameralarda ise kaliteli gerçek 1.3 Mp veya Gerçek 2 Mp ip kameralar tercih edilmelidir. Kameralarla ilgili ayrıntılı bilgi ve modeller için tıklayın 

 

 

Ankara Güvenlik Kameraları, Dahua Güvenlik Kamera Sistemleri, Ev Alarm Sistemleri, Mağaza Güvenlik Kamera Sistemleri